Zachodni koncept na wystrój pokoju

19 Cze

Istnieje mnóstwo sposobów na to, aby przyznać wnętrzu szczyptę stylu. Nikt nie czuje się dobrze w pokoju, który wygląda tak samo jak wszystkie cudze, każdy typowy człowiek pragnąłby nadać mu minimum osobowości, dzięki czemu poczuje się w prywatnym mieszkaniu jak u siebie. Zasoby ludzkie mają różnorodne gusta i różne preferencje, stąd też różna oferta projektantów wnętrz, designerów czy butików z meblami.

Do Polski dobiega coraz więcej trendów z zachodu. Polska jest już obecnie na tyle silnie skojarzony z zachodnią siecią powiązań społeczno – gospodarczych, że siłą rzeczy Polacy podejmują coraz większy dobór i dojście do coraz większej ilości propozycji. Jedną z takowych zachodnich idei, która ostrożnie przyjmuje się w naszym kraju jest cork wall, inaczej obicie ściany korkiem. Decydując się na zastosowanie tego rozwiązania instalujemy w domu kolosalną tablicę korkową, która przy poprawnym wyborze mebli i barw przedstawia się w znacznym stopniu lepiej niż tradycyjna korkowa tablica. Element ten bombowo współgra na przykład do mebli lub okien z zauważalnym obrysem drewna i pozwala przysporzyć wnętrzu ciepła.
Korek posiada też jakieś właściwości izolacyjne, zarówno jeżeli chodzi o separację termiczną jak i dźwiękową. Doskonałym pomysłem może być przykładowo wdrożenie korkowej ściany pokoiku dla dziecka. O tym, że dzieci lubią korkowe tablice, chyba nikogo nie należy przekonywać. A skoro tak – możemy się spodziewać, że korkową ścianę wręcz pokochają. Dodatkowo istnieje szansa, że jeśli zapragną donośnie posłuchać muzy, to będzie to dla nas o wiele mniej denerwujące, niż gdyby na ścianie nie będzie warstwy korka.

Comments are closed.