Wędkarstwo – hobby które kocha korek

14 Cze

Naturalność oraz wiele innych właściwości, jakie posiada korek, to cechy wyróżniające surowiec na tle innych materiałów. Niezwykłość tego surowca przejawia się poprzez szerokie zastosowanie w przeróżnych branżach. Od przemysłu, aż po modę i rozrywkę. Jedną z dziedzin, w którą dosyć mocno wpisuje się od dawna korek, jest wędkarstwo. Tego typu rozrywka cieszy się sporym zainteresowaniem. Wędkowanie wymaga taktycznego podejścia, któremu służyć będą praktyczne przedmioty. Dlaczego wybrano właśnie korek?
tkanina korkowa

Jakie właściwości posiada korek naturalny?

Otóż wybór ten podyktowany był doskonałymi parametrami surowca. Właściwości korka znane są bowiem od bardzo dawna. Wśród szczególnie cenionych atrybutów wymienia się przede wszystkim nadzwyczajną lekkość, odporność na wodę i zabrudzenia, elastyczność, trwałość oraz przyjemną w dotyku fakturę.
To jednak nie wszystkie właściwości, jakimi może pochwalić się surowiec. Korek naturalny cechuje się także świetną izolacyjnością termiczną, akustyczną oraz wibracyjną. Ponadto jest trudnopalny i odporny na wilgoć. Przedmioty wykonane z korka z pewnością służyć będą przez bardzo długi czas. Przykładem są korki od wina, które pomimo długotrwałego leżakowania, nie posiadają żadnych oznak „starzenia się”.
korek owalny

Pod jaką postacią surowiec wykorzystuje się w wędkarstwie?

Wędkarstwo jest hobby, które potrafi zarówno wyciszyć, jak i wzbudzić sporo adrenaliny. Nigdy przecież nie wiemy, co może się wydarzyć. Trzeba być więc przygotowanym na każdą ewentualność. Dlatego tak ważny jest profesjonalny i solidny sprzęt, który coraz częściej posiada wiele elementów z korka naturalnego. Kiedyś z surowca robiono spławiki, dziś natomiast służy w nieco inny sposób. Wytwarza się z niego m.in.:

  • rękojeść wędki,
  • boje rybackie,
  • spławiki (te sprzed kilkudziesięciu lat gromadzone są m.in. do celów kolekcjonerskich),
  • kuleczki wycięte z korka od wina można oblepić ciastem, co posłuży jako tzw. pływaki itp.

Korki do wina w hurtowych ilościach oraz inne materiały z korka naturalnego, można znaleźć na stronie internetowej: https://korkrollen.de/. Warto sprawdzić, jak wielki udział w naszym życiu ma korek.
deski
Prócz popularnych korków do wina, coraz częściej wykorzystuje się arkusze korkowe, rolki korkowe czy korek samoprzylepny. Nawet zapomniane tablice korkowe powracają do łask. Wszystko dzięki modzie na ekologię, która z roku na rok przybiera na sile.

Comments are closed.