Pomoc materialna w trudnej sytuacji rodzinnej

15 Maj

W obecnych czasach nie jest łatwo zachować stabilność materialną rodziny. Szczególnie osoby posiadające więcej dzieci często wplątują się w niemałe finansowe kłopoty. Potrzeby każdego dnia stają się coraz większe. W takiej sytuacji często rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki. Dla rodziny w trudnej sytuacji życiowej taki zastrzyk pieniędzy stanowi dużą, ale wyłącznie jednorazową pomoc.
Pożyczki dla zadłużonych dostępne są wyłączenie w parabankach. Banki nie mogą ich oferować ponieważ wiążą się one ze zbyt dużym ryzykiem. Firmy pożyczkowe z kolei bronią się przed nim narzucając bardzo duże oprocentowanie.

Pożyczki z komornikiem są dostępne m.in. w firmach Provident i Asa Kredyt. Oba przedsiębiorstwa finansowe udzielają pożyczki nie większe niż na kwotę 10 tyś złotych. Asa Kredyt udziela pożyczek na dłuższy czas (36 miesięcy). Będzie to opcja korzystniejsza, jeśli kredytobiorcy łatwiej będzie spłacać raty o niższej kwocie. W Providencie okres spłaty nie przekracza 90 dni.
Usługę pożyczka z komornikiem można również otrzymać przy pomocy portali społecznościowych. Pożyczki społecznościowe są oparte na wzajemnym zawierzeniu. Każdy członek społeczności może złożyć wniosek o pożyczkę. Na którą nieobowiązkowo zrzucają się pozostali członkowie grupy. Takie sposoby uzyskania pożyczki dostępne są na stronach takich jak: pozycz.pl, kokos.pl i zakra.pl.

Na takich portalach można złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem własnej sytuacji materialnej. Może to znacznie lepiej przekonać potencjalnych pożyczających do udzielania wsparcia.

Comments are closed.