Korkowa tablica na całą ścianę

30 Cze

Korkowe tabele w dużych ilościach zadomowiły się w domach Polaków. Instaluje się je w korytarzach, kuchniach, gabinetach, nad biurkiem, w zasadzie wszędzie tam, gdzie wpięte do nich dane mogą być przyzwoicie dostrzegalne. Za ich pomocą domownicy porozumiewają się ze sobą, przykładowo wywieszając grafik sprzątania, a studenci organizują sobie edukację przyczepiając do tablicy plan zajęć. Ktokolwiek wymyślił korkową tabelę trafił w dziesiątkę.

Ludzka przedsiębiorczość jednak jak wiadomo nie ma granic, więc kwestią czasu było, jak oprócz korkowych tabel pojawi się wandcork, czyli standardowo korkowa ściana. Wyłożenie ściany korkiem nie psuje wyglądu gabinetu. Na odwrót – jej zabarwienie podobna jest do drewna, więc jeśli w naszym pokoju dominują meble czy okiennice pokryte transparentnymi powłokami z zauważalnym zarysem drewna, zainstalowanie korkowej ściany może być strzałem w 10. Tyle, jeśli chodzi o estetykę, bo o przydatności tego ujęcia chyba nikogo nie trzeba nakłaniać.
Korka możemy również używać jako materiału izolacyjnego. Wykazuje on w tym motywie trudne do przesadzenia korzyści. Testy ukazują, że standardowe metody izolacji pozostają za nim daleko w tyle. To prawda, że w porównaniu z nimi jest droższy, aczkolwiek coraz mniejsza ilość Polaków chce oszczędzać na własnym komforcie, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że ściany izolowane korkiem staną się w naszym kraju równie atrakcyjne, jak izolowane styropianem czy pianką. 1 znaki, że tak będzie, już teraz można uchwycić.

Comments are closed.