Konserwacja podłóg

23 Maj

W dzisiejszym tekście zamierzam opisać czytelnikom temat zabezpieczenia drewnianych parkietów w domu. Myślę, że to ciekawa myśl, a trochę informacji dotyczących tego tematu przyda się każdemu, kto planuje osiedlić się w domu o drewnianej posadzce.
Zacznijmy od tego, jak bardzo lakier, który nakładamy może przyczyniać się do zmiany barwy drewna. Są takie, które trzymają w stu procentach prawdziwy wygląd podłoża, choć większa część mniej lub bardziej na to oddziałuje. Jedne zaznaczają usłojenie, drugie zmieniają zupełnie barwę całej posadzki.
Jeśli pragniemy uchronić rzeczywisty kolor, sugeruję wyselekcjonować lakier poliuretanowy. Charakteryzuje się on tym, że w żadnym wypadku nie żółknie oraz posiada dodatkowe filtry, które zabezpieczają produkt przed promieniowaniem ultrafioletowym ze słońca. Gdy natomiast preferujemy modyfikację barwy w stronę złocistego, zalecam lakiery rozpuszczalnikowe.

O ile chodzi o miejsca, gdzie można nabyć towary do przedsięwzięcia, jakim jest lakierowanie podłóg warszawa ma kompletną sieć sklepów, które się w tym specjalizują.
Wypada tutaj podkreślić, że w przypadku wykorzystywania drewna drzew iglastych, konieczne jest w pierwszej kolejności usunąć żywicę. W następnej kolejności płuczemy posadzkę za pomocą acetonu. Jeżeli nie mamy aktualnie tego odczynnika, możemy zastosować etylinę. Gdy już się z tym uporamy, możemy uzupełnić szczeliny po żywicznych torebkach za pomocą specyficznego gruntu do lakieru.
Mam nadzieję, że pomogłem czytelnikom w materii zaplanowania lakierowania posadzek. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania do mnie dotyczące tego problemu, zalecam posłanie informacji prywatnej.

Comments are closed.